پارادوکس دولت روحانی در حقوق شهروندی و فلیتر سایت منتقدین/ انتقاد از تمجید دولت یازدهم از رسانه‌های مجیزگو و بستن دهان مخالفان - درویدکد

پارادوکس دولت روحانی در حقوق شهروندی و فلیتر سایت منتقدین/ انتقاد از تمجید دولت یازدهم از رسانه‌های مجیزگو و بستن دهان مخالفان

«وبا» یک سوم مردم یمن را تهدید می‌کند
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶
تأمین امنیت انتخابات با استفاده از همه ظرفیت‌های ناجا
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۶

عباس اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس درباره فیلتر شدن صفحه اینستاگرام خبرگزاری فارس در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت:‌ همواره از طرف دولت فعلی شنیده‌ایم که نمی‌خواهد قلم‌ها را بشکند و دهان‌ها را ببندد اما متأسفانه در عمل اینگونه ندیده‌ایم چرا که دولت یازدهم سایت‌ها و برخی رسانه‌هایی که باب میلش نبوده را محدود یا مسدود کرده است.

وی افزود: رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی که طرفدار دولت یازدهم بوده‌اند به بدترین شکل ممکن به رقبایشان توهین و بدگویی کرده‌اند اما هیچ گاه دولت مقابله‌ای با این رفتارهای آنها انجام نداده است.

این استاد ارتباطات دانشگاه گفت: اگر دولت فعلی معتقد به آزادی بیان است باید اجازه حرف زدن به منتقدانش را بدهد و اگر دولت دهان منتقدان را ببندد و بگویید هر آنچه ما می‌گوییم نعوذ بالله وحی منزل است سنگ روی سنگ بند نمی‌‌شود.

اسدی خاطرنشان کرد: رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی حق دارد سخن بگوید و دیگران هم باید هم حرف منتقدان را بشنوند ضمن اینکه رسانه‌های منتقد سخنان خود را از سر دلسوزی می‌گویند و دولت باید حرف‌های آنها را بشنوند و نباید با این بنا که رسانه‌ای در گروه منتقدین است با آن برخورد کند.

وی اظهار داشت: متأسفانه چند روزی است که برخورد با صفحات اینستاگرامی هنرمندان و رسانه‌ها به این بهانه که مخالف دولت هستند شروع شده که البته با ادعای دولتمردان مبنی بر آزادی بیان و عدم شکستن قلم‌ها و بستن دهان‌ها تناقض دارد.

این استاد ارتباطات دانشگاه گفت: دولتی که مدعی اخلاق‌مداری و پاسداری از آزادی است صفحات اینستاگرامی رسانه‌ها و هنرمندان را فیلتر می‌کند در حالی که این حرکت آنها با شعارهای‌شان همخوانی ندارد.

اسدی تصریح کرد: با فیلتر سایت و صفحات اینستاگرامی نمی‌توان دهان منتقدان را بست چون مردم باید حرف خود را بزنند.

وی خاطرنشان کرد: دولتی که پز می‌دهد که حقوق شهروندی را تسهیل کردم با فیلتر سایت و صفحات اینستاگرامی و اخلال در این زمینه برای مردم شهروند درجه یک و درجه ۲ ایجاد کرده است که جای انتقاد بسیاری دارد.

اسدی گفت: دولتی که مدعی شفاف‌سازی است باید این موضوع را در عمل نشان دهد نه اینکه از طرفداران و رسانه‌های وابسته به خود تمجید کند و دهان منتقدان را ببندد ضمن اینکه در مورد آزاد به اطلاعات توضیحات قانع‌کننده‌ای دهد.

وی در پایان گفت: باید از شعار دادن برای کسب چند رأی پرهیز کرد چرا که رئیس جمهوری که فقط برای طبقه بالا و عده‌ای قلیلی در کشور باشد شایسته جمهوری اسلامی نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *