«وبا» یک سوم مردم یمن را تهدید می‌کند - درویدکد

«وبا» یک سوم مردم یمن را تهدید می‌کند

امضای الکترونیک حلقه مفقوده خدمات الکترونیک سلامت/ راهکار پیشگیری از جعل اسناد پزشکی
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶
پارادوکس دولت روحانی در حقوق شهروندی و فلیتر سایت منتقدین/ انتقاد از تمجید دولت یازدهم از رسانه‌های مجیزگو و بستن دهان مخالفان
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بر اساس آخرین آماری که سازمان ملل از وضعیت مردم یمن منتشر کرده است، حدود ۸ میلیون نفر از مردم این کشور در مناطق پر خطر زندگی می‌کنند. 

یمن که در جنوب غربی آسیا و در جنوب شبه جزیره عربستان واقع در خاورمیانه قرار دارد، ۲۴ میلیون نفر جمعیت دارد که یک سوم آن اکنون در وضعیت ناسامانی زندگی می‌کنند. 

یمن که بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان را تجربه می‌کند، ۱۷ میلیون نفر معادل ۶۰ درصد جمعیت آن، با گرسنگی روبه‌رو هستند. 

سخنگوی سازمان ملل، روز ۱۳ مه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: حدود ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مردم یمن در مناطق پر خطری زندگی می‌کنند که احتمال ابتلا به بیماری وبا در آن مناطق بسیار قوی است؛ ضمن اینکه حدود نیمی از جمعیت این کشور به دلیل خشکسالی از تغذیه مناسب برخوردار نیستند و با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند. 

سازمان بهداشت جهانی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در دو هفته گذشته ۵۱ نفر به علت شیوع نوعی وبا جان خود را از دست داده‌اند و ۲ هزار و ۷۵۲ مورد نیز موارد مشکوک به وبا در ۱۰ استان یمن گزارش شده که بخش عمده‌ای از آنها مربوط به صنعا، پایتخت این کشور می‌شود. 

در پی ناامنی‌های یمن حداقل ۱۰ هزار نفر کشته و بیش از ۲ میلیون نفر آواره شده‌اند.

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *