آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشورهای مسلمان - درویدکد

آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشورهای مسلمان

دولت پاسخگویی و اطلاع‌رسانی را واجب و ضروری بداند
خرداد ۴, ۱۳۹۶
شناسایی ۷۰ هزار خانواده نیازمند در تهران
خرداد ۶, ۱۳۹۶

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین اشتری در دیدار رئیس پلیس ملی اندونزی بر ارتقاء سطح همکاری و انتقال تجربیات پلیسی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با همه کشورها در تمامی زمینه ها به ویژه مبارزه با جرایم سازمان یافته را دارد.

وی افزود: یکی از موضوعات اصلی کشورها مقابله و مبارزه با تروریسم است که متاسفانه با نقشه شومی که برخی از کشورها برای تخریب چهره اسلام دارند در صدد به وجود آوردن گروه های تروریستی از جمله داعش هستند.

فرمانده ناجا در ادامه تصریح کرد: قدرت های استکباری جهان همواره می خواهند چهره رحمانی اسلام را خدشه دار کنند که پلیس باید در این زمینه دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

رئیس پلیس کشور بر آمادگی کامل ایران در راستای انتقال تجربیات پلیسی خود به کشورهای مسلمان از جمله اندونزی تاکید کرد و ادامه داد: ایران می تواند در زمینه مبارزه با تروریسم، موادمخدر و فضای سایبر تجربیات خود را در اختیار کشور دوست و مسلمان اندونزی قرار دهد.

وی ادامه داد: اندونزی با ظرفیت هایی که دارد می تواند از تجربیات پلیس ایران در همه زمینه ها استفاده کند تا به طور چشمگیر کاهش جرایم را در کشورش شاهد باشد.

سردار اشتری بر آمادگی روسای پلیس های تخصصی دو کشور در راستای همکاری تاکید کرد و گفت: با انتقال تجربیات و تعامل دوسویه می توانیم در بسیاری از جرایم شاهد کاهش باشیم.

وی با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب کشور ما قربانی تروریسم بوده است بر ضرورت همکاری دو طرف برای حل این معضل تاکید کرد.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوال رئیس پلیس اندونزی مبنی بر جزیره امن بودن جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای ناامن منطقه گفت: هوشیاری مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا و هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همکاری مردم با پلیس و در راس آنها عنایت الهی زمینه این امنیت را فراهم کرده است.

وی در پایان بر گسترش روابط میان پلیس اینترپل و استرداد مجرمان تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، رئیس پلیس اندونزی ضمن تشکر و قدردانی از حسن نیت پلیس ایران در راستای افزایش تعامل و انتقال تجربیات فی مابین گفت: ایران به عنوان یک کشور مسلمان برای کمک به ارتقاء امنیت اندونزی نقش بسیار مهمی دارد و تاکنون در هیچ زمینه ای از مساعدت های خود دریغ نکرده است.

ژنرال تیتو کارناویان گفت: قبل از سفر به ایران با رئیس جمهوری اندونزی دیداری داشته است که وی نیز بر ارتقاء روابط بین دو پلیس تاکید کرده اند.

رئیس پلیس اندونزی با بیان این که اولویت اول ما مقابله با تروریسم است گفت: قاچاق موادمخدر و قاچاق انسان نیز از جرایمی است که پلیس کشور ما همواره با آن دست به گریبان بوده و لازمه مبارزه با آنها تعامل بین کشورهای دوست و مسلمانی چون ایران است.  

وی بر حل و فصل مشکلات بین کشورهای اسلامی به وسیله خودشان تاکید کرد و گفت: اندونزی آماده همکاری در همه زمینه ها برای ارتقاء امنیت در کشورهای اسلامی است.

ژنرال تیتو کارناویان افزود: ایران یک کشور امن در میان کشورهای ناامن است که این برای ما سوال شده که در چنین شرایطی چگونه این کشور توانسته امنیت خود را حفظ کند و در اینجاست که استفاده از تجربیات پلیس این کشور حائز اهمیت است.

در پایان این دیدار چندین سند در زمینه افزایش همکاری به امضاء روسای پلیس دو کشور رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *